Spoľahlivé produkty a servis
        pre čistotu akejkoľvek prevádzky

Ako porovnávať tekuté mydlo a mydlovú penu

Tekuté mydlo

Najrozšírenejší systém na umývanie rúk. Porovnajte si, koľko stojí kvalitné mydlo na pultoch drogérií, ktoré si kupujete domov.

V súčasnosti sa pri výberových konaniach stretávame s mydlami za cenu pod 0,50 € / 1 L bez DPH.  Je však otázne, čo obsahuje dané „mydlo“. Vedeli ste, že väčšia hustota mydla sa dosiahne pridaním soli? Potom sa čudujeme, že nám niektoré mydlá vysúšajú pokožku.

Dané mydlo za tú cenu určite neobsahuje parfum a ďalšie zložky na zvláčnenie pokožky. Je to len hustá tekutina, ktorá má vytvárať dojem, že si máte čím umyť ruky. Pravdepodobne je balené v nekvalitnom plastovom kanistri, ktorý sa môže poškodiť už pri bežnom zaobchádzaní.

Penové mydlo

Na verejných miestach sú praktické systémy dávkovania penového mydla. Ak je penové mydlo kvalitné, poskytuje rovnaký efekt umytia rúk pri 2,5 – 3 násobne nižšej spotrebe. Napriek tomu, že je drahšie, pri prevádzke sa prejaví jeho úspornosť a v konečnom dôsledku sa náklady nezvýšia. Oproti mydlu má aj ďalšie výhody:

Dávkovače s penou zvyčajne nepretekajú a pena sa nedá použiť bez napeňovača v dávkovači, t. j. nedá sa načapovať na „domáce“ použitie do pripravenej fľaše.

Abrazívne mydlo